Przejdź do treści

Informujemy, że nie prowadzimy skupu przedmiotów. Prosimy o nie przesyłanie ofert sprzedaży, zdjęć, próśb o wycenę.

Wirtualny spacer

Ciekawostki powrót

Grafiki

Grafiki z dawnych lat są cenionymi zabytkami, które chętnie są zbierane przez kolekcjonerów lub osoby, chcące w oryginalny sposób ozdobić ściany swojego domu. Drzeworyty, litografie, miedzioryty, akwaforty czy grafiki wykonywane techniką suchej igły - wszystkie te rodzaje grafik i wiele innych można znaleźć na Warszawskich Targach Antyków organizowanych co weekend w podwarszawskich Broniszach.

Stare grafiki odznaczają się wyjątkową urodą i starannością wykonania, docenianą przez prawdziwych koneserów sztuk pięknych. Mistrzami technik graficznych, które spopularyzowane zostały w XVI i XVII wieku byli m.in. tacy twórcy jak Rembrandt, Piranesi czy Goya. Również polscy twórcy często sięgali po techniki graficzne, posługując się nimi z powodzeniem równym tworzonym przez nich obrazom. Byli wśród nich m.in. Józef Mehoffer czy Józef Pankiewicz.

Dawne grafiki są szczególnie cenione jako dekoracje ścienne, które doskonale komponują się z pozostałymi elementami aranżacji wnętrz utrzymanych w nowoczesnym lub klasycznym stylu. Uroda nawet druków wykorzystywanych w dawnych latach jako reklamy czy ogłoszenia prasowe, odpowiednio wyeksponowana, stanie się wyjątkową ozdobą urządzanego wnętrza, podkreślając oryginalny gust jego właścicieli.

Stare grafiki oraz innego rodzaju antyki można znaleźć na Warszawskich Targach Antyków, które odbywają się w każdy weekend w podwarszawskiej miejscowości Bronisze. Dostępne zabytkowe przedmioty można obejrzeć wcześniej na stronach internetowych targów, przygotowując się do wizyty i zakupu wybranych antyków.