Godziny Otwarcia

Czynne:

w każdą sobotę od 8.00 do 16.00

w każdą niedzielę od 8.00 do 16.00

Przejdź do treści

Informujemy, że nie prowadzimy skupu przedmiotów. Prosimy o nie przesyłanie ofert sprzedaży, zdjęć, próśb o wycenę.

Wirtualny spacer

Niniejsza oferta, nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Figurki powrót

Kot czarny proj.J. Jeżek Royal Dux czeski design lata 60te

Kot czarny proj.J. Jeżek Royal Dux czeski design lata 60te

Cena
390.00
Sprzedawca
Galeria Adancza - Antyki Online
Telefon
603705209
E-mail
jeziorska@poczta.onet.pl
Lokalizacja
Sektor B121 - hala antyków

Kot porcelanowy czarny, zaprojektowany w latach 60tych przez jednego z największych designerów XX wieku - Jároslava Jeżka, naczelnego projektanta renomowanej czeskiej wytwórni porcelany Royal Dux Bohemia i twórcy tzw. stylu brukselskiego.

Na Wystawie Światowej w Brukseli w 1958 roku (EXPO'58) Royal Dux Bohemia zdobyła Złoty Medal za projekt "Kobyłka i ogiery", opracowany w pracowni prof. Jaroslava Ježka. Dzięki sukcesowi kolekcji prof. Jaroslava Ježka duchcovska manufaktura zdobyła znaczącą pozycję na rynkach międzynarodowych, którą utrzymuje do dziś.

Oferowany kot jest jedną z serii brukselskich figurek Jeżka charakteryzujących się obłymi kształtami, elementami diagonalnymi oraz malaturą . Piękny projekt, duża figurka, spód i oczy białe reszta pokryta czarną malaturą.

Na spodzie sygnatura podstawa 5/5,5cm wys. 15,5cm wys Stan bardzo dobry.

Oryginalna, gustowna ozdoba, doskonała na prezent dla kolekcjonerów figurek, zachęcam do zakupu. Zdecydowanie polecam. Możliwy odbiór osobisty. W naszym sklepie oprócz oferowanej figurki są też inne przykłady designu polskiego i europejskiego połowy XX wieku. 

Przedmiot jest dostępny na Warszawskich Targach Antyków, które odbywają się w każdą Sobotę i Niedzielę w godz. 8:00-16:00 na terenie Rynku Rolno-Spożywczego w Broniszach przy ul. Poznańskiej 98, 05-850 Ożarów Mazowiecki. 

Przedmiot można nabyć też w sklepie internetowym

 http://antyki.adancza.pl/

Galeria zdjęć: