Godziny Otwarcia

Czynne:

w każdą sobotę od 8.00 do 16.00

w każdą niedzielę od 8.00 do 16.00

Przejdź do treści

Informujemy, że nie prowadzimy skupu przedmiotów. Prosimy o nie przesyłanie ofert sprzedaży, zdjęć, próśb o wycenę.

Wirtualny spacer

Niniejsza oferta, nie jest ofertą handlową w rozumieniu Kodeksu Cywilnego

Zegary kominkowe powrót

promocja
ZEGAR MISTERNY FRANCJA A.R. GUILMET KOLEKCJONERSKI

ZEGAR MISTERNY FRANCJA A.R. GUILMET KOLEKCJONERSKI

Cena
25000.0021500.00
Sprzedawca
PHU Antyki Jarosław Kotowicz
Telefon
509290900
E-mail
-
Lokalizacja
Sektor B120 B64 - hala antyków

Niezwykle rzadki francuski zegar misterny (ang. mistery clock), wykonany w drugiej połowie XIX wieku, lata 1870-1880 przez francuskiego zegarmistrza A.R. Gulimet. Jako jedyny opatentował i stosował niezwykłe rozwiązanie, które pozwala temu zegarowi funkcjonować. Zegar składa się z dwóch, niesprzężonych ze sobą części - figury Diany, trzymającej ciężkie, idealnie wyważone wahadło oraz podstawy, w której znajduje się mechanizm. Figura, po wprawieniu w ruch wahadła jest wprowadzana w kołysanie, niewidoczne dla ludzkiego oka. Dzięki pierścieniowi rotacyjnemu, na którym spoczywa figura, ruchy te są dalej przekazywane do połączonego z nim trzpienia i mechanizmu. Zasada działania zegara opiera się na prawach fizyki oraz idealnemu ustawieniu i wyważeniu wahadła oraz figury. Mechanizm ośmiodniowy, sygnowany nazwą zakładu zegarmistrzowskiego autora - GLT oraz symbolem patentu S.G.D.G . Zegar wybija pełne godziny oraz połówki. Mechanizm jest oczywiście kompletny i sprawny. Numery figury oraz zegar są takie same.

Zegar ten jest niezwykle rzadko spotykany na światowych aukcjach, pojedyncze egzemplarze można spotkać raz na parę lat. Stanowi prawdziwy unikat i powinien znaleźć się w zbiorach każdego prawdziwego kolekcjonera zegarów.

Wymiary:

wysokość całkowita - 60 cm

wysokość figury - 35 cm

szerokość - 42 cm

głębokość - 20 cm

 Wszystkie oferowane przeze mnie przedmioty są oryginalne i zgodne z opisem. W celu uzyskania szczegółowych informacji, np. możliwości wysyłki, jej kosztów lub wysłania zdjęć w wyższej rozdzielczości, proszę o kontakt pod numerem telefonu 509 290 900. Istnieje możliwość obejrzenia przedmiotów oraz odbioru osobistego na terenie Weekendowej Giełdy Antyków w Broniszach pod Warszawą. Zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę.

Galeria zdjęć: