Godziny Otwarcia

Czynne:

w każdą sobotę od 8.00 do 16.00

w każdą niedzielę od 8.00 do 16.00

Przejdź do treści

Informujemy, że nie prowadzimy skupu przedmiotów. Prosimy o nie przesyłanie ofert sprzedaży, zdjęć, próśb o wycenę.

Wirtualny spacer

Ciekawostki powrót

Srebrny Medal milenijny Chrztu Gdańska

Medale i monety okolicznościowe to zawsze cenne pozycję w naszych kolekcjach. Nie tylko tych numizmatycznych. Dla wielu miłośników tematu posiadają bezcenną wartość kolekcjonerską. Do innych zaś przemawia ich cena, która z biegiem lat może ulec znacznej podwyżce. W takim wypadku możemy mówić o celach inwestycyjnych.

Srebrny Medal milenijny Chrztu Gdańska


To wyjątkowy okaz, wybity w roku 1997 z okazji tysiąclecia śmierci świętego Wojciecha- postaci, której akcja chrystianizacyjna i losy na ziemiach polskich wpisują się w bieg wielu ważnych dla państwa pierwszych Piastów wydarzeń.
 
Wybicie tego medalu przez Mennicę Państwową było częścią bardzo uroczystych i dużych obchodów millenium jego męczeńskiej śmierci. Co warte podkreślenia powstało niecałe sto sztuk, a dokładnie dziewięćdziesiąt dziewięć. Co świadczy o dość dużej unikalności.
 
Medal został wykonany ze srebra. Będzie idealnym prezentem mającym podkreślić wagę waznego jubileuszu, rocznicy urodzin, ślubu czy też chrztu. Uświetni także każda kolekcje numizmatów i medali. Estetycznie wykonany, wydany na niezwykłą okoliczność- będzie ozdobą zbiorów każdego kolekcjonera.
 
W związku z coraz szybszym bogaceniem sie, nasze społeczeństwo szuka coraz to nowych zainteresowań, a także sposobów inwestowania środków. Srebrny Medal milenijny Chrztu Gdańska to świetne uzupełnienie każdej kolekcji, niezwykły pomysł na ważny i prestiżowy prezent. Z pewnością sprawi ogromną radość każdemu nabywcy, będąc ozdobą każdej, nawet najpiękniejszej kolekcji.