Przejdź do treści

Informujemy, że nie prowadzimy skupu przedmiotów. Prosimy o nie przesyłanie ofert sprzedaży, zdjęć, próśb o wycenę.

Wirtualny spacer

Ciekawostki powrót

Stół klapiak

Stare i zabytkowe meble to niezwykle unikatowe elementy wyposażenia wnętrz, które świadczą o kunszcie i artyzmie dawnych rzemieślników. Wciąż zachwycają precyzją wykonania i oddają piękno i styl dawnych, minionych epok. Stare stoły to prawdziwa gratka dla wszystkich miłośników antyków, ponieważ są cichymi świadkami minionych epok i stanowią cenny nabytek pod względem historycznym. Dodatkowo są bardzo wartościową inwestycją, która posłuży następnym pokoleniom.

Stare, zabytkowe stoły reprezentują różne style jak ludwikowski, Art Deco czy Biedermeier. Antyczny stół klapiak charakteryzuje się masywnym i solidnym blatem, który jest wyposażony w dodatkowe powierzchnie do rozłożenia, umieszczone po bokach. Dzięki temu zostaje zwiększona długość stołu co zyskuje na jego funkcjonalności. Blat stołu jest zazwyczaj owalny lub okrągły i często jest wsparty na jednej, masywnej, grubej nodze, która przypomina klasyczną kolumnę, ta zaś jest oparta na bardzo solidnej podstawie. Mebel może również być wyposażony w szufladę zamykana na kluczyk lub wysuwaną.

Stół klapiak charakteryzuje się solidnym wykonaniem i prostotą oraz elegancją formy. Jego stabilność i niewyszukane linie miały zapewnić komfort użytkownikom, dlatego unikano nadmiernego wzornictwa na rzecz wygody. Wykonywano go zazwyczaj z rodzimych gatunków drzew iglastych i liściastych, takich jak orzech, dąb czy brzoza, przez co był tańszą alternatywą w stosunku do drogiego, importowanego mahoniu.
Taki stary, zabytkowy stół to mebel nie tylko piękny, ale i wygodny i użyteczny, który będzie prawdziwą perełką w każdym wnętrzu.